Jak vybrat to správné řešení?
Jak správně topit?
Kalkulace
Kamna
Sporáky a pece
Krby s vložkou
Krby klasické
Hořící oheň

Záruční podmínky

Záruka platí, pokud dodržíte pravidla doporučeného používání výrobků

Na prvním místě je u nás vždy kvalita výsledné stavby a můžeme se chlubit minimálním počtem reklamací. I když používáme jen ty nejkvalitnější materiály a pracujeme se stoprocentní znalostí technologií, může dojít k poškození výrobků nesprávným používáním.

Proto, prosíme, přečtěte si velmi pečlivě tuto stránku!

Záruka na všechny součásti našich staveb činí 1,5 roku. Výjimku tvoří krbové a kamnové vložky, kde délku záruky specifikuje výrobce.

Záruka platí, pokud dodržíte pravidla doporučeného používání výrobků, jak jsou uvedena dále.

Základní pravidla topení v kachlových kamnech

U studených kamen je nutno co nejdříve dosáhnout prudkého plamene, aby se oheň rozhořel a nekouřil. Poté oheň zmírníme a kamna pomalu roztápíme na provozní teplotu.

Netopte v kamnech příliš prudce, ani dlouho – pouze tím zvyšujete spotřebu paliva – teplo se nestihne předat kachlím a uniká do komína. Navíc můžete v extrémním případě nadměrným žárem kamna poškodit! Po dohoření paliva uzavřete dvířka – zamezíte tím ochlazování kamen vzduchem, který již není potřebný k hoření. Způsob topení výrazně ovlivňuje spotřebu paliva a účinnost kamen.

Nikdy nezhášejte oheň zalitím vodou!

Jak topit v čerstvě postavených kamnech

Zdivo ještě obsahuje vodu, proto je nutné nechat kamna 3–4 týdny* vysychat a poté cca prvních 5 dnů, než se vlhkost odpaří, topit krátkodobě (15–20 min.) a častěji (4–6x denně). Tím se kamna dosuší.

Po této době je již možné postupným prodlužováním doby topení přejít k běžnému používání kamen.

* POZOR! POKUD BY V TÉTO DOBĚ DOŠLO K PROHŘÁTÍ KAMEN NAD 100 °C MŮŽE VZNIKLÁ PÁRA VÁŽNĚ POŠKODIT KAMNA! ZÁROVEŇ NESMÍ STAVBA PŘED VYSCHNUTÍM ZMRZNOUT!

Základní pravidla topení v teplovzdušných vložkách

V krbových vložkách lze (podle použitých materiálů) topit již krátce po dokončení stavby (cca 2–10 dnů). K dosažení optimální funkce těchto topidel doporučujeme topit tak, aby konce plamenů dosahovaly zhruba výšky horní hrany ohniště.

Intenzívnějším topením se zbytečně zvyšuje spotřeba dřeva při minimálním efektu na zvýšení výkonu (sníží se účinnost topidla i jeho životnost). Naopak, pokud při hoření zcela uzavřete přívod vzduchu do topeniště, dojde i u té nejlepší krbové vložky k zadehtování topeniště a tedy i k zakouření čelního skla.

Nikdy nezhášejte oheň zalitím vodou!

U VŠECH TOPIDEL JE TŘEBA POUŽÍVAT DOKONALE SUCHÉ PALIVO (U DŘEVA MIN. 2 ROKY PO NAŘEZÁNÍ). VLHKÉ PALIVO VÝRAZNĚ SNIŽUJE ÚČINNOST VŠECH TOPIDEL!

 
Kamnářství Josef & Pavel Hejral
Jiráskova 304
Rovensko pod Troskami
Zobrazit na mapě »

Mobil: 777 044 749

E-mail: hejral-kamna-krby@seznam.cz

Jsme členy Cechu kamnářů ČR.